هیدرودرمیهیدرودرمی چیست و نحوه عملکرد دستگاه هیدرودرم چگونه است ؟
روشی مناسب برای پاکسازی پوست و آبرسانی به پوست هیدرودرم آبریژن است که با استفاده از دستگاه هیدرودرم ( یا همان دستگاه هیدرودرمی ) انجام می شود . نام های دیگری نیز از هیدرودرم بین عموم مردم شناخته شده است , که عبارتند از :هیدراته کردن صورت , میکرودرم آبریژن مرطوب , فیوژن صورت , میکرودرم آبریژن آب , آکوا درم آبریژن.

 

هیدرودرمیروش درمان (آبرسانی) با دستگاه هیدرودرم :
در این روش لایه خارجی پوست که شامل سلول های مرده هستن ساییده می شود و سطح خارجی پوست پاکسازی می شود, در ادامه سرم های مخصوص برای آبرسانی هستند , این سرم ها با فشار وارد لایه های زیرین پوست می شوند . این سرم ها هر کدام برای درمان بیماری های خاصی قابل تغییر می باشند برای ، درمان جوش , درمان آکنه ، سرم های از بین برنده علائم پیری و هیدراته کردن پوست ، اطلاخ رنگ دانه پوست پزشک متخصص می تواند از سرم های مخصوص استفاده کند .
امروزه در اکثر کلینیک های زیبایی از روش طبیعی برای جوانسازی پوست , کاهش چین و چروک بهتر پوست هیدرودرم ( آبرسانی به پوست ) که بدون درد است استفاده می کنند. هیدرودرم روش برای درمان پیری پوست است که برای هر نوع پوستی قابلیت استفاده دارد و این روش درمانی تکنولوژیک و جدید میباشد .

 

هیدرودرمیمزایای استفاده از هیدرودرم (آبرسانی به پوست)
جدیدترین و مطمئن ترین روشهای درمانی است
• چین و چروک پوست و خطوط روی پوست را کاهش می دهد.
• منافذ باز پوست را می بندد
• رفع خشکی پوست و آبرسانی پوست می شود.
• موجب رساندن اکسیژن لازم به لایه های زیرین پوست می شود.
• سلولهای مرده پوست را که موجب تغییر رنگ پوست شده اند را پاک می کند
• موجب روشن تر و صاف شدن پوست می شود.
• بدون درد
• نیاز به بستری و استراحت بعد از درمان ندارد .
• بهبود و درمان جوش ها
• بهبود و درمان آکنه

هیدرودرمیتعداد جلسات مورد نیاز برای هیدرودرم (آبرسانی پوست)
در هیدرودرم تقریبا اکثر بیماران بعد از انجام جلسه اول درمان بهبود پوست خود را مشاهده می کنند هیدرودرم نیز در صورت نیاز و تشخیص پزشک معالج نیاز به یک جلسه درمان مراقبتی در فواصل زمانی یک ماه برای حفظ نتیجه درمان و نیز بهبود کامل درمان نیاز می باشد ، همانند اکثر روشهای جوانسای پوست مانند : استفاده از لیزر RF برای جوانسازی , یا مزوتراپی بدون سوزن و استفاده از لیزر برای جوانسازی پوست و … نیاز به یک جلسه درمانی مراقبتی در فواصل زمانی خاص که از طرف پزشک متخصص اعلام می شود دارد .تعداد جلسات برای درمان کامل با هیدرودرم شامل مجموعه ۶ تا ۱۰ جلسه که هر جلسه در حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد . برای بهبود کامل و از بین بردن چین و چروک و خطوط پیری روی پوست این تعداد جلسه با دستور پزشک متخصص نیاز است .
یکی از بهترین و مطمئن ترین روش که امروزه برای درمان پیری پوست هیدرودرم آبریژن رواج زیادی به نسبت سایر روشهای درمانی پیدا کرده است.
هیدرودرم در کدام نواحی انجام پذیر است
صورت ، گردن وقسمت بالای سینه مورد استفاده قرار می گیرد ولی از این روش درمانی می توان برای صاف و هموار سازی سایر نواحی بدن نیز مورد استفاده قرار داد.

هیدرودرمینتایج حاصل هیدرودرم :
مهمترین نتایج حاصل از درمان هیدرودرم آبرسانی به پوست :
کاهش امکان مشاهده چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پوست
اصلاح منافذ، ساختار تشکیل دهنده پوست
بهبود وضعیت جوش ها، چربی و سایر مشکلات پوستی
کاهش مقدار پف و تیرگی دور چشم
هیدراته کردن و آبرسانی پوست
بهبود قابلیت ارتجاع و انعطاف پذیری پوست
کمک به کاهش مشکلات رنگ دانه های پوست (ملاسما و لکه های قهوه ای)
نحوه عملکرد دستگاه هیدرودرم (آبرسانی پوست)
در این درمان اول ازهمه سلولهای مرده لایه بالایی پوست کاملا تراشیده می شود که با استفاده از دستگاه مکش از روی پوست برداشته می شوند ، به صورت همزمان که سلول های مرده پاکسازی می شوند سرم های سری دستگاه که مخصوص می باشند به لایه های زیرن پوست با فشار نفوذ می کنند که موجب تمیزی و پاکسازی عمیق پوست می شود. این سرم ها شامل محلول های غنی شده و هیدراه می باشد و سطح زیرین پوست کاملا تمیز و شستشو داده می شود . و منافذ عمیق پوست را تمیز می کند . با این کار پوست بیمار کاملا صاف و روشن می شود. و با آبرسانی پوست بیمار بطور کامل هیدراته می شود.
سایش پوست
همزمان با عمل پاکسازی , سر دستگاه دارای لبه هایی برای عمل سایش پوست است که با عبور از روی پوست آن را سیقل می دهد , که موجب احیای پوست می شود.
استخراج
در ادامه به راحتی در مرحله پاکسازی لکه های سر سیاه , سفید و چربی های اضافی جمع شده و از روی پوست خارج می شوند و پوست کاملا بهبود می یابد .
فیوژن
پوست در معرض محلولهای سرم و آنتی اکسیدان ها قرار می گیرد به این ترتیب مشکل چین و چروک , چربی های اضافی و رنگدانه های پوست درمان می شود.

هیدرودرمیدستگاه هیدرودرم دارای سه عملکرد اختصاصی است :
گالوانیک یا آبرسانی (Galvanic-Hydration )
دزن یا پاکسازی (Desinc )
فرکانس بالا (High Frequency)
مراحل اصلی درمان هیدرودرمی:
تمیز و پاکسازی پوست و هیدراته کردن است
کاربردهای هیدرودرم و برای چه افرادی مورد استفاده است:
از هیدرودرم می توان برای آبرسانی به هر نوع پوستی در بین مردان , زنان , افراد جوان و یا پیر استفاده کرد .
در کل کاربردهای هیدرودرم در موارد زیر است :
• درمان چین و چروک و خطوط پیری بر روی پوست
• برای شادابی و روشن تر کردن پوست
• هموار کردن و هیدراته کردن پوست
• درمان آکنه و رفع انواع خاص از جوش های صورت
• درمان لکه های قهوه ای بر روی پوست با استفاده از لایه برداری پوست

فرایند آبرسانی پوست یا هیدرودرمی
• کریستال‌های میکروپولیشینگ به آرامی و به طور مؤثر سلول‌های مرده و سیاه را برداشته و پوستی لطیف‌تر با رنگی روشن‌تر به وجود می‌آورند.
• مواد اضافی از طریق سوراخ‌های دستگاه ریخته و پوست تقویت شده و مواد زاید از آن زدوده می‌شود.
• درمان به وسیله انواع مختلفی از سرهای دستگاه آبرسانی یا هیدرودرمی انجام می‌شود که هر کدام تیغه‌های متفاوتی برای لایه برداری دارد. چندین مرتبه لایه برداری انجام می‌شود، ناخالصی‌ها برداشته شده و محلول آبرسانی و آنتی اکسیدان های قوی در هر مرتبه اضافه می‌شود.
این روش آبرسانی با نور درمانی به وسیله LED برای بهبود نتایج مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نتیجه بهتر باید آبرسانی یا هیدرودرمی هر دو هفته یکبار و چهار تا شش جلسه ادامه پیدا کند.
• مواد اضافی مکنده خلاء باعث تحریک گردش خون شده و اکسیژن را به سطح پوست می‌رساند و به پوست لطافت و درخششی سالم‌تر می‌دهد.
• کریستال‌های میکروپولیشینگ به آرامی و به طور مؤثر سلول‌های مرده و سیاه را برداشته و پوستی لطیف‌تر با رنگی روشن‌تر به وجود می‌آورند.
از طریق سوراخ‌های دستگاه ریخته و پوست تقویت شده و مواد زاید از آن زدوده می‌شود.
• درمان به وسیله انواع مختلفی از سرهای دستگاه آبرسانی یا هیدرودرمی انجام می‌شود که هر کدام تیغه‌های متفاوتی برای لایه برداری دارد. چندین مرتبه لایه برداری انجام می‌شود، ناخالصی‌ها برداشته شده و محلول آبرسانی و آنتی اکسیدان های قوی در هر مرتبه اضافه می‌شود.
این روش آبرسانی با نور درمانی به وسیله LED برای بهبود نتایج مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای نتیجه بهتر باید آبرسانی یا هیدرودرمی هر دو هفته یکبار و چهار تا شش جلسه ادامه پیدا کند.

هیدرودرمیمزایا و محاسن ظاهری آبرسانی پوست یا هیدرو درمی
ایمن و بدون خطر
بدون درد
بدن نیاز به بستری شدن
لایه برداری
آبرسانی و مرطوب سازی
تمیزکنندگی عمیق
کاهش چین و چروک‌ها
قیمت هیدرودرمی پوست با این روش کم و ارزان است.
هیدرودرمی یا آبرسانی پوست باعث جوان سازی پوست می‌شود
جوان سازی پوست با روش هیدرودرمی، پوست را هم از لحاظ کار کرد و هم از لحاظ ظاهر جوان می‌کند که به روش زیر انجام می‌شود
کاهش تجمع سلولی
ورزش و تقویت تنفس مویرگی
از بین بردن و حذف زائدات متابولیک از بافت‌ها
رساندن آب و اکسیژن به بافت‌ها
تأمین مواد غذایی و حفاظتی – تأمین انرژی برای سلول‌های جدید و بهبود زخم‌ها
چه عناصر تغذیه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند
عناصر تغذیه‌ای که مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از
اسید هیالورانیک برای غنی سازی بافت‌های همبند
ویتامین C برای بهبود دایکرومیاس
ویتامین‌های E و B و A برای بهبود عملکرد سلول‌ها
سایر پتانسیل‌ها برای جت-فورسیس
تصفیه لیدوکائین
تصفیه سموم

مراقبت‌های قبل و بعد از هیدرودرمی
بعد از هیدرو میکرودرمی باید از پوست صورت با استفاده از کرم‌های ضد آفتاب محافظت کنید. حداقل از کرم با SPF30 استفاده کنید و از قرارگرفتن در برابر اشعه خورشید در صورت امکان خودداری کنید. همچنین باپوشیدن کلاه آفتابگیر و عینک آفتابی در برابر اشعه آفتاب از پوست خود محافظت کنید
قبل از هیدرو میکرودرمی، با متخصص پوست و درمانگر خود مشورت کنید. افرادی که از آکنه شدید رنج می‌برند و از داروی ایزوترتینوئین در ۱۲ ماه گذشته استفاده کرده‌اند یا افرادی که عفونت فعال پوست مثل تبخال یا سردزخم دارند، نباید این عمل را انجام دهند. افرادی که سابقه عدم بهبود پوستی دارند نیز برای انجام این عمل گزینه‌های مناسبی نیستند.