موارد استفاده پلاسما در جراحی زیبایی
پلاسما جتجراحی های زیبایی از پلاسما جت برای موارد مختلفی استفاده می کنند، رایج ترین کاربرد های پلاسما جت در زمینه زیبایی
-بلفاروپلاستی پلک؛پلک فوقانی(افتادگی)و یا تحتانی(پف زیر چشم)
-درمان چین و چروک پوست
-لیفت پوست
-حذف اثرات نا خوشایند ورید های واریسی بر روی پوست
-درمان و بر طرف کردن استریا و همینطور ترک های پوستی (ناشی از بارداری)
-ترمیم،حذف و بهبود خطوط ایجاد شده بر روی پوست،مانند خطوط اطراف دهان و چشم
-درمان و بهبود اسکار،جای سوختگی و زخم
-حذف خال های مویرگی
-حذف ضایعات و مشکلات پوستی همچون کلوئید(گوشت اضافه)
-درمان وبهبود آکنه(فعال،غیر فعال)
-ترمیم و بهبود مشکلات رنگ دانه ای پوست (کک و مک،لک و ..)
-حذف و از بین بردن تتو و میکروپیگمنتیشن

پلاسما جتپلاسما و کاربرد آن در پزشکی
در یک تعریف خیلی ساده می توان گفت که با حرارت دادن بسیار زیاد گازها، پلاسما ها بوجود می آیند؛ جالب است بدانید که پلاسما ها نسبت به گازها خواص بسیار متفاوتی دارند. ازجمله این خواص می توان به رسانایی فوق العاده آن اشاره کرد که همین ویژگی باعث استفاده از پلاسما در پزشکی شده است.
بارش الکترونی از پلاسما (گاز یونیزه حاوی مقادیر زیادی الکترون آزاد) به بدن انسان، گرمای زیادی را به طور کانونی بر روی سطح پوست منتقل می کند که باعث می شود قسمت تحت درمان پوست دچار تصعید شده و لایه های عمقی آن دچار تخریب و تحریک شوند. تصعید پوست به معنای تخریب بافتی و تبدیل شدن اجزای جامد پوست به گاز می باشد.
از طرف دیگر، انتقال حرارت کانونی به لایه های زیرین پوست و تحریک این لایه ها موجب تحریک بافت ها و لایه های زیرین پوستی در سلول سازی، الاستین و کلاژن سازی می شود.
نکته قابل توجهی در این میان وجود دارد آن هم متمرکز بودن حرارت و عدم انتقال آن به بافت های مجاور می باشد. حساسیت و دقت بالای سیستم پلاسما جت باعث می شود تا بتوان از آن برای جراحی نقاط حساس و ظریف پوست هم استفاده نمود.
دستگاه پلاسماجت با یونیزه نمودن گاز میان اپلیکاتور و پوست، با ایجاد بار الکترونی بر روی غشای پوست اثر می‏ گذارد و از این طریق با تحریک سلول‌ها سبب جوان‌سازی و بهبود بافت تحت درمان می‌شود. عملکرد دستگاه پلاسما جت به اینگونه است که به آرامی نزدیک پوست می‌شود و پرتوهای پلاسما به تمام نواحی مقاوم پوست نفوذ کرده و به خصوص می‌تواند نواحی آسیب‌دیده را هدف قرار دهد و باعث حذف پوست اضافه و جوانسازی می گردد.

در نهایت تمام ویژگی های یاد شده دست به دست هم می دهند تا مقدمات انجام یک عمل زیبایی بسیار ساده را برای بیماران و متقاضیان این عمل ها، فراهم کنند.
به “پلاسما جت.” ، “پلکسر” و یا “پلاسما تراپی” هم می گویند

پلاسما جتمزایای جراحی پلاسما جت
استفاده از روش درمانی “پلاسما جت” یا همان “پلکسر” به نسبت روش های دیگر برتری هایی دارد که حیف است از آن ها بی اطلاع بمانید.
عدم ایجاد هرگونه برش و خونریزی بر روی پوست.
عدم ایجاد جای زخم و یا اسکار بر روی پوست (به دلیل نداشتن هیچگونه برشی)
بدون نیاز به بیهوشی.

سرعت عمل بالای فرآیند درمان یا به عبارتی جراحی (پلاسما جت) ؛ معمولا بین 1-3 جلسه 30 دقیقه ایی برای موارد پیچیده تر کفایت می کند.
بهبودی سریع ؛ بسته به نوع درمان متفاوت خواهد بود اما در تمامی موارد، به نسب روش های دیگر از بهبودی سریع تری برخوردار است.
اثر بخشی سریع؛بسته به نوع درمان خواهد بود اما در تمامی موارد،به نسبت روش های دیگر از بهبدی سریع تری برخوردار است.
عدم ورود مواد شیمیایی مضر به بدن.
بدون نیاز به استراحت و گذراندن دوره نقاهت.
نداشتن محدودیت سنی برای انجام عمل (زیر 20 سال و بالای 80 سال).

پلاسما جتسوالات متداول پلاسما جت
1 – لیفت با پلاسما جت چیست؟
پلاسما جت یک روش غیرجراحی زیبایی برای بازگرداندن استحکام پوست است،‌ که با تحریک سلول ها به کلاژن سازی طبیعی و الاستین باعث لیفت و استحکام پوست می شود. این روش کاملا طبیعی و بدون نیاز به استفاده یا تزریق هیچگونه ماده شیمیایی یا غیر شیمیایی انجام میشود.
2 – ماندگاری لیفت با پلاسماجت چقدر است؟
بسته به ناحیه مورد درمان نتایج این روش تا سالها باقی می ماند.
3 – چقدر طول میکشد تا نتیجه کار مشخص شود؟
بلافاصله بعد از درمان برخی نتایج قابل مشاهده است ولی بهترین نتیجه پس از ۴ هفته نمایان می شود. در برخی موارد برای حصول نتیجه عالی پس از ۸ هفته ممکن است یک جلسه تکمیلی نیاز باشد.

درمان افتادگی پلک بدون جراحی
پوست پلک بسیار نازک و حساس است و تحرک زیادی دارد. به دلیل پلک زدن ‏های فراوان در طول روز فشار بسیاری متحمل می‏ شود. به همین دلیل اولین علائم افزایش سن و خستگی در پوست اطراف چشم ظاهر می ‏شود.
حتی جدای از افزایش سن عوامل محیطی مختلفی مانند سیگار کشیدن، نور آفتاب و آلودگی هوا باعث آسیب پوست پلک می‏ گردد. در نتیجه پوست اطراف چشم دچار چین‏ وچروک می‏ شود. هدف پلاسماجت از بین بردن یا کاهش این نواقص است تا چشم ها زیبا و جوان تر به نظر برسند. امروزه دستگاه ‏های جدیدی با استفاده از تکنولوژی پلاسمای گرم امکانات درمانی و زیبایی فراوانی را به ما ارائه می‏ دهند.
این انرژی گرمایی تنها سلول‏های پوست پلک را هدف قرار داده و به نواحی دیگر آسیبی نمی‏ رساند.
نحوه رفع افتـادگی پلـک‌ها با پلاسما جت: بافت پوست با برخورد پلاسما بر روی آن از حالت جامد به گاز تبدیل می‌شود (تصعید) و پوست اضافه‌ای که شل شده و افتادگی پیدا کرده از بین می‌رود.

پلاسما جتمزایا پلاسما جت در درمان افتادگی پلک
تاثیر چشمگیر این روش در جوانسازی و رفع معضل افتادگی پلک بدون اسکار جراحی ، نبود بیهوشی و استرس جراحی در این روش باعث افزایش طرفداران روش پلاسما جت پلک شده است
مراقبت قبل از درمان افتادگی پلک با پلاسماجت
قبل از انجام کار از پماد بی حسی موضعی استفاده می شود و مدت زمان ریکاوری کوتاه (حدودا 5 روز) است
پلاسما جت بینی چیست؟
روشی غیرتهاجمی برای اصلاح فرم بینی است. پلاسماجت بینی برای افرادی که قصد کوچک کردن و لیفت بینی گوشتی خود را دارند بسیار مناسب است. با سوزاندن نقاط کوچک توسط پلاسمای گرم پوست بینی جمع می شود
این روش برای کسانی که بینی استخوانی دارند مناسب نمی باشد. اگر از سن رشد فرد گذشته باشد ماندگاری پلاسماجت بینی تقریبا دائمی است. اما در سن رشد نیاز به جلسه یادآوری دارد
ابتدا پزشک سلامت بینی را می سنجد تا از لحاظ انحراف و یا عارضه های دیگر مشکلی نداشته باشد. قبل از انجام کار از پماد بی حسی استفاده می شود. تنها یک جلسه برای این روش کافی نیست. حداقل سه جلسه پلاسماجت بینی نیاز است. زخم های ریزی که بر اثر حرارت پلاسما ایجاد می شوند در مدت زمانی کمتر از 10 روز بهبود می یابند

پلاسما جتمراقبت ‏های قبل از پلاسماجت
همه‌ی آزمایش‌های تجویز شده را انجام داده باشید
10 روز قبل از عمل از مصرف آسپرین یا هر نوع رقیق‌کننده‌ی خون پرهیز کنید
مراقبت های بعد از پلاسما جت
تا 24 ساعت بعـد از پلاسماجت از مواد آرایشـی در ناحیه مورد نظر استفـاده نکنید
ممکن است تا چند روز ناحیه درمان متورم و قرمز شود؛ پمادهای تجویزشده را طبق دستور پزشک معالج مصرف کنید
موارد منع استفاده از پلاسماجت
خانم‏ هایی که باردار هستند
کسانی که به بیماری صرع و التهاب حاد مبتلا هستند
افرادی که دارای دستگاه تنظیم ضربان قلب، هولتر مانیتور و هرگونه شی فلزی در ناحیه تحت درمان هستند